cs | en
Tattoo Dragoon Tattoo Dragoon Tattoo Dragoon Tattoo Dragoon

Pravda a mýty o piercingu


Piercing, jedna z forem zdobení těla je známé od pradávna.
 S piercingem se člověk setkává odnepaměti. Znali ho již staří Egypťané. Už odpradávna člověk toužil zdobit si své tělo.Ve starověkém Římě si členové vládnoucí třídy propichovali uši, aby si je ozdobili náušnicemi, starověcí Aztékové a Mayové prokazovali svou příslušnost k vládnoucímu rodu zlatým kroužkem na horním rtu. V dnešní době má piercing svoje místo v kosmetice a je stále nejpopulárnějším způsobem zdobení těla. Mladí lidé mají piercing na různých, i nezvyklých, částech těla. Existuje spoustu mýtů o piercingu, které se zde pokusíme vyjasnit a vyvrátit.

Mýtus: Kamkoli na těle si můžeme dát piercing

Pravda: Když si dáváme propíchnout kůži pro piercing musíme brát v úvahu anatomii těla. Jsou místa, která při propíchnutí mohou způsobit částečné ochrnutí a proto je velmi důležité svěřit piercing do rukou odborníků.

Mýtus: Jen v tetovacím salónu nám udělají piercingPravda: Piercing si můžete nechat píchnout nejen v tetovacích salónech, ale i v renomovaných  kosmetických salónech, které piercing mají ve své nabídce a mají na jeho provádění certifikaci a příslušná školení.

Mýtus: Během propichování dochází k velké ztrátě krve

Pravda: Jediným místem, kde je potřeba delšího času k zastavení a kde dochází k menšímu krvácení je ucho. Abychom tomu zabránili, je třeba místo na malou chvilku zmáčknout. Naproti tomu při propíchnutí pupku nedochází zpravidla k žádnému krvácení.

Mýtus: Alergik si nemůže nechat udělat piercing

Pravda: Alergie není překážkou na zkrášlení těla piecingem. Pokud je vaším alergenem nikl, můžete použít zlato, chirurgickou ocel nebo titan. Vždy si máte možnost vybrat z materiálu na který alergičtí nejste. Alergie není na překážku, abyste mohli mít pěkný piercing. I Alergici mohou zkrášlit své tělo.

Piercingu se nemusíte bát, když si necháte piercing provést odborně, za sterilních podmínek nepředstavuje pro vás žádné nebezpečí. Každý vydrží tu chvilku bolesti, jedná-li se o pěkný vzhled. Už naše babičky měly rčení: „ Parádo trp“.
   

Info: http://mujpiercing.blog.cz
Přidal : Jana6