cs | en
Tattoo Dragoon Tattoo Dragoon Tattoo Dragoon Tattoo Dragoon

Permanentní make-up NA VLASTNÍ KŮŽI

 

 

 

Jak si usnadnit každodenní líčení? Nechat si linky kolem očí vytetovat.

Jsou okamžiky, kdy žena touží zůstat stále dokonale namalovaná – při sportu, v horku, nebo dokonce při sexu… Pro ženy, kterým na vzhledu skutečně záleží, se doporučuje permanentní make-up. Nemůže se setřít a neztrácí jedinou částečku barvy. Nemusíte tak svůj vzhled neustále kontrolovat v zrcadle.

Je opravdu tak skvělý? A nebolí náhodou příliš? Magazín doma.cz se pro vás rozhodl získat odpovědi na tyto otázky, vyzkoušeli jsme totiž permanentní make-up na vlastní kůži.

Před ošetřením nepijte alkohol

Na permanentní make-up jsem objednaná do salonu Dermitage v Praze. Přestože jsem si v předchozích dnech na internetu hledala odpovědi na spoustu otázek, mám trošku obavu, zda zákrok nebude bolet a jak dopadne výsledek.


Moje pochybnosti však hned vyvrací kosmetička Erika Zelenková, která se mě ujímá. “Ruční technika aplikace zaručuje, že tetování nebolí. Používáme kvalitní barvy, které nemění barvu ani po letech. Protože nepoužíváme tetovací strojek, všechen materiál je jednorázový a nehrozí žádné riziko nákazy,“ uklidňuje mě.

Přesto před ošetřením dostávám k vyplnění dotazník, kde musím pravdivě zodpovědět otázky o mém zdravotním stavu a lécích, které případně užívám. V některých případech totiž permanentní make-up nelze provést.

Před aplikací se například nesmí pít alkohol nebo užívat léky s kyselinou acetylsalicylovou (tedy například aspirin). Po zákroku se musíte vyhnout slunečním paprskům a omezit cvičení. Protože místo oteče, je lepší, když můžete druhý den zůstat doma. Navíc zhruba týden nesmíte tetované místo líčit.

Tetování nebolelo, potom byly oči citlivější

Pak jsem si vybrala barvu, kterou bych linky chtěla provést. Na výběr je z několika odstínů, takže ani blondýnky se permanentího make-upu nemusí obávat. Kosmetička mi pak nanesla na horní víčko znecitlivující mast a chvilku jsme čekaly, než zabere.

Anestetikum fungovalo skvěle, takže jsem žádnou bolest necítila. Pokud jsem kdykoliv během zákroku začala mít víčka citlivější, namazala mi kosmetička místo znovu a během pár desítek vteřin mohla pokračovat.

Protože to byla moje první zkušenost s permanentním make-upem nebo tetováním jako takovým, byla jsem velmi mile překvapená způsobem aplikace. Žádné vrčení strojku, žádná jehla. Bolest při zákroku byla skutečně jen minimální, spíš jsem cítila jen menší podráždění, než bolest. Celá aplikace trvala kolem čtyřiceti minut, ale záleží na tom, jak dobře komu barva na kůži "chytá“.

Nakonec jsem dostala na domácí ošetřování mastičku, se kterou se má místo ošetřit pokaždé, když ucítíte pnutí. Během dvou až tří dnů se v místě aplikace začaly dělat malinké stroupky, které musely postupně samovolně vypadnout. Právě proto se oči nesmí líčit a nesmí na ně přijít mýdlo nebo voda.

Když oči po zákroku přišly k sobě, měla jsem je hodně citlivé na dotyk a bolelo mne i ostré světlo nebo vítr. Druhý den zůstal jen otok a zvýšená citlivost postupně vymizela.

Je třeba počítat s tím, že po aplikaci je ze začátku barva o něco tmavší, než bude finální výsledek, na který je třeba počkat zhruba čtyři týdny. To je také doba, kdy je ideální znovu navštívit studio, aby kosmetička zkontrolovala, zda jsou linky přesně podle vašich představ a případně zdarma provedla korekci. V mém případě to ale není třeba, jsem s výsledkem naprosto spokojená. Linky jsou tenké, decentní, přesně takové, jaké jsem chtěla.

Orámují rty, dotetují obočí

Permanentní make-up ruční technikou vydrží jeden až tři roky v závislosti na typu pokožky. Což je další výhoda oproti klasickému permanentnímu make-upu, který mnohdy na kůži zůstane i deset let, linky pak nevypadají dobře, protože s věkem se mění obličejové kontury.

Trvalý make-up lze použít nejen na oční linky, které se mimochodem dají dělat několik způsoby, ale i na rty či ošklivě vytrhané obočí, které už nechce dorůst. V Dermitage jako jediní v republice umí dotetovat obočí po jednotlivých chloupcích, takže výsledek vypadá skutečně přirozeně.

“U rtů můžeme udělat jen konturu, nebo konturu s rozpitím a dokonce vybarvit celé rty,“ uvedla Zelenková.

Právě dámy středního věku jistě ocení nerozpíjení rtěnky kolem úst do začínajících vrásek, naopak budou nadšené trvanlivostí kontury a přirozeným vystínováním rtů.

 

Celý článek i s videm naleznete na www.doma.cz